חדשות באחריות, רשלנות והתרשלות מישראל | 15/12/2013
ביהמ``ש: הגננת לא התרשלה למרות שהתינוק נחנק למוות בפעוטון
אתר YNET  :מחבר
אתר YNET מדווח כי השופט דניאל בארי מבית משפט השלום בתל אביב זיכה מטפלת מאשמה של חנק תינוק.

נגד המטפלת הוגש כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות של תינוק בן שנתיים.
התינוק הובא לגן (גן של ילדי עובדים זרים שלא נמצא בפיקוח) על ידי אימו לאחר שעבר חיסון. האם השכיבה את הפעוט לישון בלול ויצאה לדרכה. כעבור שעה הגיעה המטפלת ללול הפעוט על מנת להאכיל אותו אך מצאה אותו כשהוא שוכב מחוסר הכרה. המטפלת הזעיקה מיד את השכנים שהרימו את הפעוט וניסו להצילו. השכנים הבחינו כי חוט שאליו היה מחובר המוצץ של התינוק נכרך סביב צוואר התינוק וחנק אותו.

התינוק הובהל במצב קשה לבית החולים ולאחר מספר ימים נפטר. נגד המטפלת הוגש כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות בכך שסיכנה את הפעוט וחשפה אותו לסכנת חנק על ידי חוט המוצץ.

אם התינוק הודתה בחקירתה כי בבית נהג התינוק לישון עם המוצץ כשהחוט כרוך סביב צווארו. המטפלת לעומת זאת הודתה בחקירתה במשטרה שהורי התינוק נהגו להביא את התינוק לגן עם מוצץ כרוך סביב צווארו וכי בניגוד לעדות האב מעולם לא נמסר לה על ידי האב שלא להשכיב את בנו הפעוט לישון עם מוצץ כשהחוט שלו כרוך סביב צווארו. עדות זאת אומתה על ידי עובדת נוספת בגן הילדים.

השופט בארי פתח את דבריו בביקורת קשה כלפי גני הילדים שאינם נמצאים בפיקוח של משרד החינוך. לאחר מכן פסק כי עדות המטפלת הינה אמינה וכי מעדויות לרבות תמונות שהוצגו בפניו, אכן ילדי הגן מגיעים עם מוצץ כשהחוט כרוך סביב צווארם.

לבסוף פסק השופט בארי שהמטפלת לא נושאת באשמה של גרימת מוות ברשלנות כלפי התינוק וזאת ראשית כי לא הוכשרה לעבודה כמטפלת וכי לא יכלה לצפות ולמנוע את מות התינוק.
כמו כן, העביר השופט בארי ביקורת כלפי מדינת ישראל אודות גני הילדים הפועלים ללא כל פיקוח וכל הכשרה מקצועית.