חדשות בלשון הרע מישראל | 11/09/2013
התקבלה תביעת לשון הרע נגד בנק מזרחי לאחר שלא כיבד צ`ק של לקוח
אתר YNET  :מחבר
אתר YNET מדווח כי לבית משפט השלום בחיפה הוגשה תביעה בגין לשון הרע נגד בנק המזרחי ע``י תובע בטענה שהבנק לא כיבד את השיקים שלו למרות שהיה כסף בחשבון.

לטענת התובע שהינו נהג מונית ומנהל חשבון בנק בבנק המזרחי בקריית אתא מזה כ – 15 שנים פגע הבנק בכבודו בכך שלא כיבד 2 שיקים של התובע למרות שהיה כסף בחשבון הבנק של התובע.

לטענת התובע חוללו 2 השיקים האחד בסך 1800 ₪ והשני בסך 700 ₪ על ידי הבנק בטענה כי אין כיסוי מספיק לשיקים ולבסוף הגיעו השיקים עם החותמת עליהם שאין כיסוי מספיק לבנק ישראל ולידיה של אחות התובע דבר שגרם לתובע בושה גדולה.

הבנק טען מצידו כי חילול השיקים נעשה על פי חוק שכן בין הבנק לבין התובע מתנהלים הליכים משפטיים בהוצאה לפועל ובמסגרת הליכים אלו התובע לא רשאי למשוך כספים מחשבון הבנק שלו.

התביעה נידונה בפני השופטת אריקה פריאל שפסקה כי אכן במועד פירעון השיקים היה חשבונו של התובע מצוי ביתרת זכות וכי מחובת תום הלב העומדת לבנק היה על הבנק להודיע לתובע כי בכוונתו לחולל את השיקים.

כמו כן, פסקה השופטת כי ההליך המשפטי המתנהל בין הבנק והתובע בהוצאה לפועל אינו מקנה לבנק זכות לעכב כספים במסגרת חוב הוצאות ומשלא הודיע הבנק על כוונתו לחולל את השיקים ובכך לא ניתנה לתובע הזדמנות למנוע את פעולת חזרת השיקים ומניעת הבושה פעל הבנק שלא כדין, פעולה המוגדרת כלשון הרע.

על כן, פסקה השופטת פריאל כי הבנק יפצה את התובע בסך 10,000 ₪ ובתוספת 2500 ₪ שכ``ט עו``ד.

לחצו כאן למידע נוסף על תביעות לשון הרע