פסיקה בתאונות עבודה מישראל | 30/01/2013
ת``א 63393-06 (שלום ת``א) לבנת נ` מ.החינוך
כב` השופט ס.נשיא אליהו קידר  :מחבר
 

תאריך: 10.1.13

בית משפט השלום ת"א

ת"א 63393-06

כב' השופט ס.נשיא אליהו קידר

רונית לבנת נ' משרד החינוך

 

 

 

 

עובדות:


בית משפט השלום בתל אביב דן בתביעת נזיקין של תובעת שעבדה בבית הספר "ציפורי" בבת ים כתרפיסטית באומנות. ביום 09.09.05, עת שיצאה התובעת מכיתת מקלט בה לימדה תלמידה של בית הספר, נטרקה לפתע דלת הפלדה של המקלט על האצבע של התובעת. כתוצאה מטריקת הדלת התרסקה אצבע יד ימין של התובעת.
על כן, הגישה המורה נגד בית הספר ומשרד החינוך תביעה בגין נזקי גוף. התובעת טענה כי כיתת המקלט לא בטיחותית ודלת המקלט לא עומדת בתקן, דבר שגורם לסכנה לכל הבאים בשערי המקלט. מכאן, טוענת התובעת כי הנתבעים התרשלו בכך שלא דאגו לסביבת לימוד בטיחותית.

 

נפסק:


בית המשפט פסק כי בית הספר אכן אחראי על הנזק שנגרם לתובעת וזאת למרות רשלנות תורמת של התובעת שהינה עובדת של הנתבעת. בית המשפט קבע כי הדלת עצמה הייתה תקינה ובטיחותית ולכן התביעה נגד שאר הנתבעים נדחית, אולם בית הספר עצמו לא העביר הנחיות והוראות על מנת למנוע את הפגיעה מהדלת המסוכנת ולא תלה שלטי אזהרה כלשהם.

בית המשפט פסק כי התובעת תישא ב – 50% אשם תורם שכן היא זו שסגרה את דלת הפלדה בתום השיעור. לבסוף פסק בית המשפט כי משרד החינוך ישלם לתובעת פיצוי בסך 24,691 ₪ ונגד שאר הנתבעים התביעה נדחית.