חדשות בהגנת הפרטיות ופיצויים מישראל | 30/06/2011
חברת החדשות תפצה אדם שפניו נחשפו במהלך פרסום צילומי שוד
מערכת האתר  :מחבר
בית משפט השלום בחיפה (ת.א. 6002-09-08) קבע שחברת החדשות תפצה עובד בתחנת דלק, אשר במהלך שידור צילומי שוד בחדשות 2 צולם העובד כשהוא מוכה על-ידי השודדים.

מדובר על כתבה ששודרה במהלך שנת 2006 ואשר עסקה במקרי שוד בתחנות דלק בצפון הארץ. במהלך שידור הכתבה, נראה התובע במהלך שוד בתחנת דלק כשפניו חשופות.

התובע הגיש תביעה לפיצויים נגד חברת החדשות ונגד משטרת ישראל, במסגרתה טען כי פרסום תקיפתו ברבים נעשתה ללא הסכמתו והיא מהווה פגיעה בשמו הטוב, פגיעה בפרטיותו והשפלתו ברבים. סכום התביעה הועמד על סך של 300,000 ש``ח.

בית המשפט קבע כי ניתן לראות את פניו של התובע בבירור בכתבה וכי פרסום פניו מהווה לשון הרע ופגיעה בפרטיות, בין היתר לאור העובדה שחלק מהצופים עשויים להביט על התובע בעין ביקורתית כמי שספג השפלה, לא התגונן כראוי ולא שמר על כבודו העצמי.

בית המשפט קבע כי ניתן היה בצורה קלה להימנע מהבכת התובע ברבים בין היתר על-ידי טשטוש פניו.

בית המשפט קבע כי לאור הפגיעה בשמו הטוב ופרטיותו, תפצה חברת החדשות את התובע בסך של 20,000 ש``ח.

לגבי משטרת ישראל, דחה בית המשפט את התביעה וקבע כי המשטרה עשתה בצילומים שימוש לצורכי חקירה ולא הוכח כי היא זו שהעבירה את הקלטת לידי חברת החדשות.


בעבר דיווחנו כי בית המשפט המחוזי בתל-אביב חייב את ערוץ 10 לפצות אישה בסך של 60,000 ש``ח, לאחר ששידר פעמיים את תמונתה של האישה כפרומו לסדרה שעסקה בבעיות משקל.