חדשות באחריות, רשלנות והתרשלות ומקצוע ואחריות מקצועית מישראל | 27/09/2010
אישה שניהלה תיק השקעות באופן רשלני תפצה את הלקוח
TheMarker אתר  :מחבר
אתר TheMarker מדווח כי בית משפט השלום בת``א חייב אישה שהציגה עצמה כבעלת מומחיות בשוק ההון לפצות לקוח שלה בסכום של 120,000 ש``ח.

לטענת התובע, בעקבות קשרים רומנטיים שניהל עם הנתבעת, הציגה עצמה בפניו כבעלת מומחיות בשוק ההון והציעה כי תנהל עבורו תיק השקעות. הנתבעת טענה כי אין בכך כל סיכון וכי תשקיע 80% מהכספים במניות סולידיות והיתרה תושקע במניות המעוף.

התובע טוען כי פתח אצל הנתבעת תיק השקעות והעביר לשם סכום של 134,000 ש``ח. לתדהמתו, גילה כעבור חודש ימים כי בתיק נותרו 14,000 ש``ח, כאשר נגבו ממנו עמלות בסך של 101,000 ש``ח. התובע אף טוען כי רק בדיעבד גילה שלנתבעת אין רישיון לניהול תיקי השקעות. לאור זאת, הגיש התובע תביעה לפיצויים נגד הנתבעת.

הנתבעת טענה כי התובע ביקש להשקיע את כספו במניות מעוף וידע היטב את הסיכונים הכרוכים בכך.

בית המשפט קבע כי הוא מקבל את גרסת התובע ולפיה הנתבעת לא אמרה לו שאין לה רישיון ניהול תיקים וכי נאמר לו שרק 20% מתיק ההשקעות יושקעו במניות מעוף והיתר באפיקים סולידיים.

בית המשפט קבע כי הנתבעת פעלה בניגוד להוראות חוק ההשקעות בכך שלא התאימה את אופי העסקות בתיק לצרכיו ולהנחיותיו של הלקוח וחייב את הנתבעת להשיב לתובע את ההפרש בין סכום ההשקעה המקורי ובין היתרה בחשבון - סכום של 120,000 ש``ח. בנוסף חייב בית המשפט את הנתבעת בהוצאות משפט ושכר טרחת עו``ד בסך של 19,000 ש``ח.


בעבר דיווחנו כי חברת ``דה כהן ניהול עסקי מזון בע``מ`` הגישה לבית משפט השלום בתל-אביב תביעה לפיצויים נגד בנק המזרחי , בטענה שייעוץ רשלני של עובדי הבנק גרם למחיקת מרבית השקעותיה.