חדשות בביטוח ומבטחים וחברות ביטוח מישראל | 19/11/2008
תביעה: חברת אליהו לא משלמת טיפולים עבור מבוטחיה
גלובס  :מחבר
אתר גלובס מדווח על תביעה בסך 4.3 מליון ₪ אשר הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז על ידי קופת חולים כללית כנגד חברת הביטוח אליהו מאחר והיא לא משלמת למבוטחיה את כספם מכוח הפוליסה שרכשו.

קופת החולים כללית טוענת כי מטופליה שעברו תאונות דרכים עוברים טיפולים אשר לא משולמים על ידי חברת אליהו על אף שהם אמורים לחסות תחת הביטוח ששילמו הלקוחות.

לא מדובר בתביעה הראשונה שמגישה קופת החולים כללית כנגד חברת הביטוח אליהו בגין חשבונות שטרם שולמו על ידה, שכן עסקינן באלפי חשבונות כאלה אשר הגיעו כבר לסכום של כ: 4.3 מליון ₪.
``כללית`` ציינה בתביעתה ``כי לפי הנחיות המפקח על הביטוח ופסיקת בתי המשפט, חברת ביטוח הדוחה תביעת מבוטח או צד ג`, מחויבת לפרט את ``כל נימוקי הדחייה`` בהזדמנות הראשונה, שאם לא כן ``לא תוכל להעלותם במועד מאוחר יותר``.

למעשה נוצר מצב אבסורדי בו חברת אליהו מחזיקה את כספי מבוטחיה אותם היא גובה מראש, בעוד שהכללית שהינה מוסד ללא כוונת רווח נקלעת לגרעון בו היא מנסה לשרוד ולצוף על המים.

בעבר דיווחנו כי לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשו 5 בקשות לאישור תביעות ייצוגיות, בהיקף של כ-266 מיליוני שקלים, נגד חברות הביטוח הראל, הפניקס, שירביט ושומרה, בגין אי תשלום תגמולים שונים .

למידע נוסף על ביטוח לחצו כאן .