חדשות בהפרת הסכם ופיצויים מישראל | 26/11/2007
רנואר תפצה את בר רפאלי בסכום של 35,000 דולר
The Marker  :מחבר
אתר The Marker מדווח כי פסק בורר שניתן לאחרונה קובע כי חברת רנואר תפצה את הדוגמנית בר רפאלי בסכום של 35 אלף דולר, בגין הפרת הסכם.

רפאלי הגישה את התביעה, בטענה שהחברה הפרה את ההסכם עמה, בו נקבע כי רפאלי תשמש כדוגמנית הבית של החברה לשתי עונות. ברם, בצילומי העונה השנייה, החברה דרשה מרפאלי להצטלם בעירום ובתנוחות מגרות ופרובוקטיביות, ולאחר שרפאלי סרבה לעשות זאת, נבחרה דוגמנית חדשה לעונה השניה.

רפאלי טענה כי בשל כך נותרה ללא תעסוקה במשך עונה שלמה, וכי הפסקת ההתקשרות עימה פגעה בתדמיתה, בשמה הטוב וביכולת ההשתכרות שלה בעתיד.

בשאלת הנזק, קבע הבורר ``ידוע לכל, וניתן לומר גם כי הדבר ידוע ברמה של ידיעה שיפוטית, כי בר רפאלי הצליחה מאוד בקריירה שלה. מכאן שאם נגרם נזק, היה זה נזק נקודתי וקצר מועד``.

עם זאת, הבורר פסק כי לרפאלי נגרמה עוגמת נפש, ולכן יש להוסיף סכום מסוים מעבר לפיצויים המוסכמים לפי החוזה. לכן, העמיד הבורר את הפיצוי על סך של 35 אלף דולר.

בחודש אוקטובר דיווחנו כי הדוגמנית בר רפאלי פנתה באמצעות עורכת דינה לעיתון ידיעות אחרונות בדרישה לפרסם התנצלות בכתב וכן לשלם פיצויים בסך של כ-500,000 ש``ח בגין פרסום ראיון עם רפאלי, אשר לטענתה פגע פגיעה של ממש בשמה הטוב.