פסיקה בנזקי גוף ונשיכות ונשיכת כלב מישראל | 26/04/2007
ת.ק. 455/07 (תביעות קטנות ראשל``צ) קמנקר נ` ברון
השופט אורן שוורץ  :מחבר
תאריך: 12.04.2007
ת.ק. 455/07
בית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון
השופט אורן שוורץ
הצדדים: קמנקר נ' ברון
 
עובדות:
המדובר בתביעה לפיצויים בגין אירוע של נשיכת כלב. לטענת התובעת, היא הגיעה לביתו של הנתבע במסגרת עבודתה לצורך טיפול באימו הקשישה של הנתבע, פתחה את דלת החצר ואז תקף אותה כלב השייך לנתבע ונשך אותה בירך הימנית וביד הימנית. 
הנתבע טען שלא ידע שהתובעת תגיע לביתו בשעה כל-כך מוקדמת ואם היה יודע על כך היה קושר את הכלב.
 
נפסק:
בית המשפט קיבל את התביעה וקבע כי הוא מעדיף את גרסת התובעת. המדובר בביקור אשר תואם מראש והנתבע ידע עליו ומשלא עשה דבר חלה עליו אחריות לפצות את התובעת.
לאחר עיון בתמונות ובמסמכים הרפואיים ובהעדר טענה לנכות צמיתה, פסק בית המשפט לתובעת פיצויים בגין כאב וסבל בסך של 5,300 ₪.
בנוסף, פסק בית המשפט לתובעת סך של 1,500 ש"ח בגין הוצאות משפט.
 

 

1

 

   

בתי המשפט

תק 000455/07

ב"מ לתביעות קטנות ראשון לציון

 

12/04/2007

תאריך:

כב' השופט אורן שוורץ

בפני:

 

 

 

קמנקר ליובוב

בעניין:

התובעת

 

 

 

 

נ  ג  ד

 

 

ברון לואי

 

הנתבע

 

 

 

 

פסק דין

 

1.         עניינה של התביעה באירוע של נשיכת כלב אשר התרחש ביום 18.12.06. לטענת התובעת היא הגיעה לביתו של הנתבע בשעה 07:35, פתחה את דלת החצר ואז תקף אותה כלב השייך לנתבע. התובעת הגיעה לביתו של הנתבע עת עבדה מטעם חברת מתן בטיפול בקשישים, לצורך טיפול באמו הקשישה של הנתבע. כתוצאה מתקיפת הכלב נגרמו לה נזקים: שתי נשיכות בירך הימנית וביד הימנית. לאחר הנשיכות סבלה התובעת מכאבים עזים ונדרשה לזריקה, למשככי כאבים ולטיפול אנטיביוטי.

 

2.         הנתבע טען בכתב הגנתו שלא צפה כי התובעת תגיעה לביתו בשעה מוקדמת. על פי גרסתו היה על התובעת להגיע רק בשעה 09:00. אם היא היתה מגיעה בשעה זו, הוא היה נערך מראש והיה דואג לקשור את הכלב.

 

3.         בדיון שנערך לפניי העידו התובעת והנתבע. התובעת שבה על גרסתה שהיא באה בשעה 07:35 כאשר הדבר היה בתיאום מראש, התובעת ציינה שהיא קיבלה את מפתח הבית מראש על מנת לטפל באימו הקשישה של הנתבע.

 

4.         הנתבע ציין בעדותו שהוא קם בכל בוקר בשעה 07:00, קושר את הכלב ויוצא לעבודה. לטענתו התובעת הגיעה לבית בשעה 06:45 והוא לא הספיק לקשור את הכלב.

 

5.         לאחר שהתרשמתי מעדויות הצדדים הגעתי למסקנה שאני מעדיף את עדות התובעת לגבי שעת ההגעה לבית הנתבע. אין מחלוקת בין הצדדים שביקורה של התובעת תואם מראש. לתובעת אף היה מפתח לבית ועל כן אין מדובר במקרה של הסגת גבול במקרקעי הנתבע.

6.         בנסיבות אלה, בהתאם לסעיף 41 א לפקודת הנזיקין [נוסח חדש] קמה חובה המוטלת על הנתבע לפצות את התובעת.

 

7.         עיינתי בתמונות הנשיכות שהציגה התובעת וכן עיינתי במסמכים הרפואיים שצורפו לכתב התביעה. לנוכח ראיות אלה ולאחר שהתרשמתי מעדותה של התובעת ובהעדר טענה לנכות צמיתה, הנני מעמיד את הפיצוי בגין כאב וסבל בסך 5,300 ₪.

 

8.         בנוסף הנני מחייב את הנתבע בהוצאות התובעת בגין סיוע עו"ד בניסוח כתב התביעה (התובעת איננה שולטת בשפה העברית) בסך של 1,500 ₪.

 

9.         סוף דבר – הנני מחייב את הנתבע לשלם לתובעת סך 6,800 ₪ וזאת לא יאוחר מיום 10.5.07.

 

ניתן היום כ"ד בניסן, תשס"ז (12 באפריל 2007) בהעדר הצדדים.

 

אורן שוורץ, שופט